Kody bonusowe – co kryje się w regulaminach?


Firmy bukmacherskie chcą zarabiać. To normalna sprawa i nikogo nie może dziwić. Szukają zatem sposobów, żeby gracze wpłacali jak najwięcej pieniędzy na ich konto. Bukmacherzy wiedzą, że tylko niewielka część kuponów jest dla nich zagrożeniem, a do tego robią wiele, żeby zachęcić graczy do obstawiania takich zakładów bukmacherskich, żeby możliwość wygranej była jak najmniejsza. Promocje i bonusy są właśnie jedną ze sztuczek, której próbują użyć bukmacherzy. Nieświadomy gracz może łatwo dać się złapać w pułapkę. Jednak ten obstawiający, który zapozna się z tym jak działają bonusy i inne promocje, ma szansę na to, żeby z bonusów odnieść konkretny zysk.

Kody bonusowe – czytaj regulaminy


Najważniejszą sprawą jest dokładne zapoznanie się z regulaminem. Wiemy, nikt za bardzo nie lubi tego robić. Często są to długie dokumenty, które napisane są zagmatwanym językiem. Jednak chodzi o bezpieczeństwo naszych pieniędzy, więc naprawdę warto zapoznać się z regulaminem. Na szczęście większość bukmacherów to poważne firmy. Wiedzą jak ważne jest zaufanie, więc i regulaminy bonusów bukmacherskich są coraz bardziej czytelne. Również w ich skróconych formach niezbyt często widzimy manipulację. Oczywiście jednak nie możemy dać się złapać na hasła marketingowe. Jeśli przeczytamy krótki tekst „bonus na start – dajemy nawet 5000 zł”, to możemy być niemal pewni, że faktycznie bonus będzie dużo niższy albo wymogi uzyskania największego możliwego bonusu będą niemal nie do zrealizowania.

Na co zwracać uwagę przy promocjach bukmacherskich?


Promocji bukmacherskich jest od groma. Te najpopularniejsze to m.in. bonus „od depozytu”, „darmowy” zakład, zakład „bez ryzyka”, programy lojalnościowe, sporo jest bonusów okolicznościowych, a swoistego rodzaju promocją jest także choćby cashout. Naprawdę można się pogubić, a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że każda promocja rządzi się swoimi prawami.

Na co należy zwrócić uwagę? Po pierwsze – kto może wziąć udział w promocji, bo nie każdy bonus bukmacherski jest skierowany do tej samej grupy graczy. Dla przykładu bonus „na start”, czyli powitalna oferta bonusowa, która dostępna jest niemal u każdego bukmachera, przeznaczona jest dla nowych klientów firmy. Już przy niej trzeba uważać, bo jeśli chcemy z niej skorzystać należy na etapie rejestracji wyrazić zgodę na wzięcie w niej udziału. Dodatkowo – jeśli posiadamy kod promocji – to również w ciągu procedury zakładania konta należy go wpisać. Jeśli nie zrobimy tego to nie będziemy mogli liczyć na bonusy lub stracimy szansę na ich podwyższenie.

Gracz powinien zapoznać się także ze wstępnymi warunkami promocji. Niektórzy bukmacherzy wpłacą nam środki np. na „darmowy” zakład już po rejestracji, inni po dokonaniu przez nas pierwszej wpłaty, a jeszcze inny zażyczy sobie jeszcze obrotu. Podobnie może wyglądać sprawa przyznania bonusu „od depozytu”. Gracz może go uzyskać tuż po swojej pierwszej wpłacie lub w ciągu np. 24 godzin od wpłaty, ale w niektórych regulaminach może być zapis, że pieniądze na saldzie bonusowym dostanie dopiero po obrocie własną wpłatą.

GBardzo ważnym elementem każdego bonusu jest czas jego wygaśnięcia i to na wielu płaszczyznach. Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z bonusu „od depozytu” i wykonujemy obowiązkowy obrót? Najczęściej gracz ma na to zaledwie 30 dni (choć niektórzy bukmacherzy dają nieco więcej czasu), a po tym okresie bonus przepada. To może być o tyle zgubne, że jeśli obstawiający zdecydował się wpłacić maksymalną kwotę bonusu, to w zależności od regulaminów może się okazać, że w dość krótkim czasie musi zagrać zakłady za nawet kilka tysięcy złotych.

Czas jest też ważny np. przy „darmowych” zakładach. Bukmacher przelewa graczowi kilkanaście złotych, ale daje np. zaledwie trzy dni lub tydzień na wykorzystanie tych środków. Jeśli tego się nie zrobi, to bonus przepada.

Warunki obrotu bukmacherskiego

Istotną kwestią jest sam obrót. To obowiązek zawierania zakładów bukmacherskich po określonych kursach. Najczęściej muszą być to zakłady akumulowane, których wygranie jest trudniejsze niż wygranie kuponu singlowego. Z reguły gracz musi obrócić wielokrotność (od 4 do 8 razy) swojej pierwszej wpłaty lub wpłaty i otrzymanego bonusu. Trzeba też się zapoznać z tym jakie zakłady bukmacherskie są zaliczane do obrotu. Najczęściej kurs pojedynczego zakładu nie może być niższy niż 1,30. Inne ograniczenia? Niektórzy bukmacherzy wyłączają możliwość obrotu zakładami „na żywo”, a niemal zawsze do obrotu nie liczą się zakłady systemowe lub na sport wirtualny.