Bonusy bukmacherskie – jak z nich skorzystać?


Korzystanie z bonusów bukmacherskich nie jest trudne, choć niektóre warunki, które dyktują bukmacherzy czasami są trudne do przeskoczenia. Chodzi jednak głównie o warunki obrotu bonusem. Pozostałe wymagania to są sprawy czysto techniczne i każdy kto choćby w podstawowym zakresie potrafi poruszać się po internecie nie powinien mieć większych problemów, żeby skorzystać z oferty bonusów bukmacherskich, które są w ofercie wszystkich legalnych bukmacherów działających w Polsce.

Jak wybrać odpowiedniego bukmachera?


Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić to wybór bukmachera. Nie jest to sprawa oczywista, bo trudno znaleźć jednego najlepszego bukmachera, który działa w Polsce. Najważniejszym czynnikiem zawsze będzie wysokość kursów, ale nie ma jednego bukmachera, który oferowałby najwyższe kursy na wszystkie spotkania. Większość doświadczonych graczy ma konta u wielu bukmacherów, którzy są legalni w Polsce, a część nawet u wszystkich, a klienci firm bukmacherskich polują na najlepsze oferty. Posiadanie kont u wielu bukmacherów daje też więcej szans na skorzystanie z ofert powitalnych dostępnych w każdej firmie przyjmującej zakłady bukmacherskie. Racjonalne korzystanie z bonusów bukmacherskich i promocji może przynieść całkiem pozytywny skutek i zwiększyć startowy budżet gracza choćby o kilkanaście procent.

Zakładając konto bukmacherskie wielu początkujących graczy patrzy na wysokość bonusów powitalnych. Oczywiście to ważny czynnik, ale w przypadku zaczynających dopiero przygodę z bukmacherką i tak nie polecamy wpłacania górnego limitu stawek. Warunki, które należy zrealizować, żeby móc wypłacić środki z bonusów na konto w banku są na tyle trudne do wykonania, że bez potrzebnego doświadczenia bardzo trudno jest uzyskać zadowalający efekt. Lepiej na początku swojej gry wpłacić mniej, sprawdzić w praktyce jak działają bonusy bukmacherskie „na start” i dopiero przy kolejnym bukmacherze zagrać nieco odważniej, bo promocje bukmacherów są dość podobne.

Rejestracja konta bukmacherskiego


Po wyborze bukmachera należy zarejestrować swoje konto. Nie jest to skomplikowana procedura, ale graczom, którzy nigdy tego jeszcze nie robili należy się kilka słów wyjaśnień. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że dane zbierane przez bukmacherów nie mogą być wykorzystywane w celu innym niż świadczenie usług bukmacherskich. Przetwarzać informacje może tylko bukmacher i nikomu nie może ich udostępniać. Wyjątkiem są służby państwowe, bo sam zakres zbierania danych osobowych określa ustawa hazardowa. Organy państwa chcą mieć kontrolę nad tym kto i za co obstawia mecze za pieniądze, by utrudniać działalność zorganizowanym grupom przestępczym, które mogą wpływać na wyniki spotkań.

Rejestrując się na stronie bukmachera typerzy muszą podać m.in. swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania i e-mail, numer telefonu, a także numer PESEL, dowodu osobistego i konta w banku. Oprócz tego gracze muszą przesłać bukmacherowi skan lub zdjęcie swojego dokumentu tożsamości.

Wpłaty na konto bukmachera

Wiedząc, że może to być niedogodność niektórzy bukmacherzy nieco dla osłody w zamian za proces rejestracji przyznają np. „darmowy” zakład, który jest do odebrania zaraz po aktywacji konta.

Jeśli jednak typer chce skorzystać z bonusu „od depozytu”, czyli bonusu zależnego od pierwszej wpłaty, musi przelać środki na konto bukmachera. Środki, które będzie mógł w pełni wykorzystać obstawiając zakłady bukmacherskie. Dokonanie depozytu nie jest operacją skomplikowaną. Z pomocą przychodzą m.in. serwisy oferujące szybkie i co najważniejsze bezpieczne przelewy ze wszystkich banków działających w Polsce (np. dotpay.com, tpay.com czy Przelewy24). Oprócz tego gracze mogą przelać pieniądze bezpośrednio ze swoich kart kredytowych (Visa lub MasterCard). Bukmacherzy udostępniają też innego rodzaju metody np. wpłaty poprzez mobilną płatność Blikiem czy wpłatę poprzez portfele elektroniczne. Co do zasady wpłaty poprzez wszystkie sposoby są dokonywane bez prowizji (choć sama wpłata na portfel elektroniczny może już być poprzedzona prowizją), a środki na koncie gracza powinny być zaksięgowane już po kilkudziesięciu sekundach po zakończeniu procesu wpłaty. Sama procedura też nie trwa długo i osoba sprawnie poruszająca się po internecie powinna poradzić sobie z tym w około minutę.

Po zaksięgowaniu wpłaty bonus bukmacherski powinien pojawić się na naszym koncie od razu. Jednak uwaga, bo niektórzy bukmacherzy dają sobie na to trochę czasu (np. 24 godziny) lub wymagają najpierw dokonania obrotu na podstawie pierwszej wpłaty. Zanim skorzystamy z bonusu bukmacherskiego trzeba bowiem dość szczegółowo zapoznać się z regulaminem bonusu.