Najpopularniejsze bonusy bukmacherskie – promocja „na start”


Kody bonusowe klienci firm bukmacherskich - co do zasady - wpisują przy okazji korzystania z promocji bonusowych na start. Bonus powitalny to bowiem kluczowy składnik oferty, która ma zachęcić nowych graczy do postawienia pieniędzy właśnie u tego bukmachera. Kod bonusowy – natomiast – ma dodatkowo zwiększyć przyznane graczom promocje. Bonusy bukmacherskie są w ofercie każdego bukmachera na rynku. Niemal identycznie wygląda sytuacja jeśli chodzi o przyznawane kody promocyjne. Zanim jednak gracz, który dopiero otwiera drzwi do świata bukmacherki, zdecyduje się na to, żeby założyć konto i wykorzystać bonusy bukmacherskie przyznawane w ramach promocji, prześledźmy krok po kroku, to co jest najistotniejsze w kwestii bonusów.

Jak korzystać z bonusów bukmacherskich?


Na pewno nie jest tak, że gracz powinien uzależniać wybór bukmachera, u którego chce postawić zakłady bukmacherskie tylko od tego, jak wysoki jest bonus bukmacherski. Dla początkujących graczy nie powinno to mieć większego znaczenia, bo trzeba bardzo poważnie zastanowić się nad tym, czy granie za maksymalne stawki bonusowe, to optymalne zachowanie nowego gracza. Na pewno inaczej do kwestii bonusów bukmacherskich mogą podchodzić bardziej doświadczeni gracze, którzy już wcześniej spotkali się z obrotem bonusem.

Zasady bonusu „od depozytu”


Bo obrót bonusem powitalnym to kluczowe hasło, które musi poznać każdy, kto chce zawierać zakłady bukmacherskie, a już na pewno ten kto wyraził zgodę w procesie rejestracji na to, żeby wziąć udział w promocji „na start”.

Bonus powitalny to tak naprawdę umiejętne zarządzanie obrotem. Jednak po kolei. Gracz najczęściej ma do wykorzystania bonus „od depozytu”. Pierwsza część regulaminu przy takim bonusie jest dość klarowna. Główna zasada (choć są od niej wyjątki) jest taka, że gracz dostanie bonus w takiej wysokości w jakiej dokonał pierwszej wpłaty na konto bukmachera, czyli jeśli zdecydował się na złożenie depozytu w wysokości 100 zł, to bukmacher na konto bonusowe przeleje drugie 100 zł. Dalej zaczynają się jednak schody, bo gracz musi dostosować się do wspomnianych zasad obrotu, aby w konsekwencji móc wypłacić pieniądze na swój rachunek bankowy. Najczęściej gracz musi obrócić, czyli zagrać zakłady bukmacherskie za kwotę w wysokości przyznanego bonusu lub bonusu i pierwszej wpłaty. Bukmacherzy ustalają minimalny kurs kuponów liczonych do bonusu na poziomie ok. 2,20, a minimalny kurs pojedynczego zdarzenia na ok. 1,30. Wydarzeń na kuponie musi być z reguły co najmniej trzy. Nie jest to łatwe zadanie szczególnie, że często trzeba złożyć zakłady nawet za dwa czy trzy tysiące złotych (w zależności od tego ile razy trzeba dokonać obrotu i od kwoty depozytu) w ciągu zwykle nie dłużej niż miesiąca. To ogromna dawka zawieranych kuponów i niedoświadczony gracz może mieć problem, żeby skutecznie zawalczyć o to, żeby bonus trafił na właściwe konto gracza.

I tutaj musi paść pytanie. Czy jeśli standardowy bonus powitalny pozwala wpłacić 1000 zł, żeby bukmacher również mógł przelać 1000 zł na na saldo bonusowe gracza, to niedoświadczony gracz powinien wykorzystywać kod bonusowy, który pozwala mu wpłacić np. 1200 zł? Wymagany obrót zwiększa się dość mocno i jeszcze trudniej będzie osiągnąć jego wymaganą wysokość. Gracz, który mocno koncentruje się na stawianiu takich zakładów bukmacherskich, które mieszczą się w regulaminie promocji, może zapomnieć o najważniejszym, czyli obstawianiu takich kuponów, które przyniosą mu zysk niezależnie od bonusu.

Zasady bonusu „bez depozytu”

Bonus „bez depozytu”(lub darmowy zakład) również wymaga obrotu, a jego warunki są bardzo podobne. Zdecydowanie korzystniejsze jest jednak to, że gracz może z większym ryzykiem wykonywać obrót, bo nie ryzykuje własnymi środkami. W końcu to bukmacher przelał na konto gracza kwotę, za którą należy obstawiać zakłady bukmacherskie. Wysokość bonusu bez depozytu nie jest wielka. Z reguły nie przekracza 20 zł. Kod promocyjny z reguły podwyższa o kilka złotych wysokość bonusu. Czasami dzieje się jednak tak, że dopiero użycie kodu bonusowego aktywuje możliwość otrzymania bonusu „bez depozytu”.